زوم ریویو | دانلود فیلم و سریالهای روز دنیا

هالیوود در تابستان هیچ سالنی به چینی ها نمیدهد

هالیوود در تابستان هیچ سالنی به چینی ها نمیدهد

هالیوود در تابستان هیچ سالنی به چینی ها نمیدهد

در حالی که یک روزنامه چینی نوشت: «هرگز این مسئله به صورت رسمی تایید نشده، اما همه می دانند که هر تابستان، با دقت از بسیاری از فیلم‌های چینی در مقابل رقبای خارجی حمایت می‌شود.»، اما فیلم هالیوودی «جیسون بورن» اجازه نمایش را کسب کرد و راهی پرده‌های سینماها شد.

هالیوود در تابستان هیچ سالنی به چینی ها نمیدهد

به گزارش بانی فیلم به نقل از ورایتی، رسانه های دولتی چین این هفته علیه چیزی لابی کردند که به «بازه سیاهی» در سینمای این کشور معروف است. در این بازه در اواسط تابستان، فیلم‌های هالیوودی به هیچ وجه اجازه پخش از سالن‌های سینمای چین دریافت نمی کنند.
روزنامه «جوان چین» این هفته نوشت: «هرگز این مسئله به صورت رسمی تایید نشده، اما همه می دانند که هر تابستان، با دقت بسیار از فیلم های چینی در مقابل رقبای خارجی حمایت می‌شود.» این مقاله روز جمعه به عنوان یک سرمقاله در روزنامه «مردم» این کشور هم به چاپ رسید.
البته در این مقاله بسیار دقت به خرج داده شد تا درخواستی برای کنارگذاشته شدن این دوره از عدم پخش فیلم‌های هالیوودی به عنوان حمایت از آن‌ها دیده نشود، بلکه بحث اینطور مطرح شد که این کار می‌تواند بسیار به نفع صنعت فیلم چین باشد.

هالیوود در تابستان هیچ سالنی به چینی ها نمیدهد

این مقاله با تیتر «رقابت برای فیلم ها خوب است» چاپ شد و در آن آورده شده که «همیشه با رقابت کردن مقابل یک حلزون نمی توان قهرمان شد.» از سوی دیگر، اگر فیلم‌های چینی همیشه از رقبای شان در قالب بلاکباسترهای خارجی بترسند، هرگز نمی‌توانند قدرت خود را نشان بدهند.
این سرمقاله اشاره می کند که «نوعی محافظت» هنوز هم برای فیلم های چینی مورد نیاز است، اما گفت این محافظت باید معقولانه و میانگرا باشد.
در حال حاضر، تعداد فیلم های خارجی که به صورت سالانه اجازه پخش از سالن های سینمای چین را پیدا می‌کنند و سودشان با این کشور تقسیم می شود، به ۳۴ فیلم در سال می‌رسد.

تنها کمپانی های دولتی اجازه پخش این فیلم‌ها را دارند و تاریخ اکران آن‌ها هم توسط قانون گذاران چینی تعیین می‌شود. بعد از چند هفته که هیچ فیلم هالیوودی در چین روی پرده نرفت، این هفته «جیسون بورن» و «عصر یخبندان: مسیر برخورد» از جمله پروژه‌هایی بودند که در این کشور پخش شدند.

هالیوود در تابستان هیچ سالنی به چینی ها نمیدهد

باید به این نکته هم اشاره شود که دو بازه سیاهی دیگر هم در سینماهای چین وجود دارد. این بازه‌ها سال نوی چین و ماه دسامبر – یعنی ماهی که به عنوان زمانی مخصوص برای اکران‌های چینی شناخته می شود – هستند و برای فیلم های داخلی این کشور کنار گذاشته می‌شوند.
این درخواست ها برای بازاری باز و فیلم های چینی بهتر بعد از سه ماه باکس آفیس بسیار ضعیف (مه تا جولای) از راه می رسد. مخلوطی از فاکتورهای تکنیکی و فیلم های تابستانی ضعیف از سوی چین و هالیوود به عنوان عاملان اصلی این ضعف باکس آفیسی معرفی شده‌ند.

هالیوود در تابستان هیچ سالنی به چینی ها نمیدهد

در عین حال هالیوودر ریپورتر هم خبر داد کمپانی یونیورسال نسخه سه بعدی ویژه‌ای از فیلم «جیسون بورن» را برای بازار چین تهیه کرده که خیلی‌ها معتقدند به نوعی ترکیبی از سبک وسواسی گرینگراس و تدوین عصبی و آشفته فیلم است.
در هر حال این فیلم با اکران در روز پنج شنبه موفق به فروش ۱۱٫۸ میلیون دلاری شد که فروش بالایی برای یک روز محسوب می شود. در عین حال تماشاگران همان روز اول تقریبا متفق‌القول بودند که تماشای این فیلم خیلی سخت بود و تماشای این نسخه سه بعدی بسیار به آنها فشار وارد کرده است. خیلی‌ها اعلام کرده‌اند لازم است تا این فیلم را به صورت دو بعدی دوباره ببینند.
فرمت غالب سینای چین سه بعدی است و بیشتر سینماهای چینی امکان نمایش سه بعدی فیلم را دارند. که طبق برآورد بین ۳۷ تا ۳۹ هزار سالن سینما را که در دهه پیش ساخته شدند، دربرمی‌گیرد.

هالیوود در تابستان هیچ سالنی به چینی ها نمیدهد

زوم ریویو

دیدگاه‌ها برای هالیوود در تابستان هیچ سالنی به چینی ها نمیدهد بسته هستند
محمد
۰۷ شهریور ۱۳۹۵

دیدگاه‌ها برای هالیوود در تابستان هیچ سالنی به چینی ها نمیدهد بسته هستندنظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

نظر ها بسته شده اند

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود