زوم ریویو | دانلود فیلم و سریالهای روز دنیا

نقد و بررسی سریال زیبا و کمدی بانو دینامیت

نقد و بررسی سریال زیبا و کمدی بانو دینامیت

این سریال به نوعی درباره زندگی خود ماریا بمفورد هست که در دوران حرفه ای زندگی اش رقم خورده. در واقع این سریال داستان سقوط و اوج گرفتن و سپس تلاش برای رسیدن به جایگاهی است که شخصیت زن سریال احساس می کند متعلق به اوست.

نقد و بررسی سریال زیبا و کمدی بانو دینامیت

نقد و بررسی سریال زیبا و کمدی بانو دینامیت

برای دیدن این سریال کمدی بهتر هست از قبل با بازیگر اصلی اش یعنی ماریا بمفورد آشنا بشید که یک استندآپ کمدین مشهور در آمریکاست و برنامه هایش همیشه در بین تماشاگران محبوب ترین هست. ویژگی که باعث میشه بمفورد متفاوت از استندآپ کمدین های دیگه باشه این هست که اجازه میده مخاطب به خصوصی ترین لحظاتی که تجربه کرده وارد بشه و اون موقعیت رو حس کنه و مهم هم نیست که اون کجا و در چه حالتی باشه!

در سریال « بانو دینامیت » هم که از طریق شبکه نت فلیکس تهیه و ساخته شده، به نوعی زندگی شخصی خود ماریا بمفورد را شاهد هستیم که اتفاقا بعضی از دوستان بازیگرش نظیر سارا سیلورمن هم در سریال حضور پیدا می کنند تا داستان زندگی او را مقابل دوربین برای تماشاگر به نمایش درآورند.

عنوان سریال هم اشاره ای دارد به انرژی خودِ بمفورد که واقعا مانند یک دینامیت عمل می کند و هر لحظه امکان انفجارش وجود دارد و در سریال نیز این اتفاق بارها رخ می دهد.

نقد و بررسی سریال زیبا و کمدی بانو دینامیت

نقد و بررسی سریال زیبا و کمدی بانو دینامیت

اما باید این را هم گفت که جنس سریال « بانو دینامیت » برای مخاطب ایرانی شاید خیلی آشنا و جذاب نباشد چراکه تمام موقعیت های کمدی سریال برگرفته از توانایی های اجرایی خانم بمفورد بر روی صحنه هست که نمی تواند مخاطب ایرانی را بخنداند.

شوخی های بمفورد اغلب با سر و صدا درآوردن از خودش در موقعیت های مختلف می گذرد و شوخی هایی هم که در سریال وجود دارد به داستان های زندگی خود بمفورد مربوط میشود که مقابل دوربین آورده شده که شاید بیشتر برای طرفداران خود این کمدین مشهور جذاب باشد.

نقد و بررسی سریال زیبا و کمدی بانو دینامیت

در عین حال باید گفت که ساختار این سریال کمدی برخلاف سریال های سیتکام، بر پایه امید دادن به شخصیت اصلی داستان نیست و اتفاقا شخصیت های اطراف ماریا نقش بسزایی در خراب کردن توانایی های او دارند! از این رو سریال تاکید بسیاری دارد که ماریا با تلاش و یکدندگی می بایست بر مشکلات غلبه کند و نمادی از سرسختی و مقاوت زنانه در قبال مسائلی باشد که در طول سریال با آن مواجه می شود.

نقد و بررسی سریال زیبا و کمدی بانو دینامیت

برای لذت بردن از این سریال باید چند فاکتور را در نظر گرفت. اول اینکه شما ماریا بمفورد را بشناسید و از جنس کمدی های او لذت ببرید ( که این موضوع بر لذت بردن شما از این سریال تاثیر زیادی دارد )

و دوم اینکه آشنایی نسبی هم با فرهنگ غرب داشته باشید تا بتوانید از موقعیت های کمدی سریال بطور کامل لذت ببرید. « بانو دینامیت » گاهی خسته کننده می شود بطوریکه حوصله تماشاگر سر می رود، اما خیلی زود خودش را پیدا می کند تا مخاطبش از او روی گردان نباشد. لذت بردن از این سریال تجربه متفاوتی هست که می تواند برای هر تماشاگر خوب یا ناامید کننده باشد.

منبع : مووی مگ

زوم ریویو

دیدگاه‌ها برای نقد و بررسی سریال زیبا و کمدی بانو دینامیت بسته هستند
محمد
۱۹ شهریور ۱۳۹۵

دیدگاه‌ها برای نقد و بررسی سریال زیبا و کمدی بانو دینامیت بسته هستندنظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

نظر ها بسته شده اند

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود