زوم ریویو | دانلود فیلم و سریالهای روز دنیا

معرفی شخصیت کمیکی هالک

معرفی شخصیت کمیکی هالک

معرفی شخصیت کمیکی هالک

هالک توسط استن لی و جک کربی برای اولین بار در هالک شگفت‌انگیز شماره ۱ام (مه ۱۹۶۲) خلق شد.

معرفی شخصیت کمیکی هالک

 

او هیولایی جهش یافته انسان‌نما، عظیم‌الجثه و سبز رنگ است که زور زیادی داشته و نمی‌تواند خشمش را کنترل کند. هالک گاهی اوقات فوق تهاجمی و وحشی و گاهی باهوش و برنامه ریز نمایش داده شده است. او اکثراً به عنوان یک ضد قهرمان دیده می شود. هالک همان دکتر بروس بنر فیزیک‌دان می باشد؛ بنر اولین بار وقتی که به صورت اتفاقی در معرض اشعه های بمب گامایی اختراع خودش قرار گرفت، به هالک تبدیل شد. حالا هر وقت بنر خشمگین شده و یا زندگی اش در خطر باشد، به هالک تبدیل می شود. لی می گوید از دکتر جکیل و آقای هاید و هیولای فرانکنشتاین برای خلق هالک الهام گرفته است.

معرفی شخصیت کمیکی هالک

با این که رنگ هالک در طی داستان ها تغییراتی کرده است، او اغلب اوقات به رنگ سبز بوده است. بند در زمانی که به هالک تبدیل می شود، زوری خارق العاده پیدا می کند که همین امر باعث عصبانی تر شدن او می شود. خود بنر می گوید: «هر چه هالک خشمگین تر، قوی تر!». البته به جز عصبانیت، احساست شدیدی چون ترس و غم نیز باعث تغییر شکل بنر به هالک می شود.

زمان کودکی بنر، پدرش برایان بنر در خانه زیاد عصبانی می شد و مادر او را کتک می زد و برای او عقده ای روانی از ترس، خشم و تخریبی که به وجود می آورد، ایجاد می کند. در اکثر داستان ها هم هالک و هم بنر به خاطر خرابکاری های به وجود آمده توسط هالک، تحت تعقیب ارتش آمریکا هستند. تکه کلام های معروف هالک مانند “هالک قویترینه!” و “هالک له می کنه!” تأثیر زیادی فرهنگ و میم خیابانی داشته است.

معرفی شخصیت کمیکی هالک

هالک در رسانه های مختلف

از هالک در رسانه های زیادی استفاده شده است.از معروف ترین آن ها می توان به سریالی با بازیگری بیل بیکسی در نقش دکتر بنر و لو فریگنو در نقش هالک و پنج فیلم سینمایی با بازیگری اریک بانا، ادوارد نورتون و مارک رافالو در نقش دکتر بنر اشاره کرد. او همچنین در چندین انیمیشن تلویزیونی حضور داشت. برای ایجاد هالک در فیلم های هالک(سال ۲۰۰۳)، هالک شگفت‌انگیز(سال ۲۰۰۸) و انتقام‌جویان(سال ۲۰۱۲) و چندین بازی کامپیوتری از تکنینک های کامپیوتری استفاده شده است.

معرفی شخصیت کمیکی هالک

توانایی های هالک

هالک متناسب با احساساتش، مخصوصاً خشم، می تواند زوری نامحدود به دست آورد. بیان شده است که “هر چه هالک خشمگین تر، قوی تر!”. بعد از جستجو دنبال بیاندر، یباندر مدعی شد قدرت هالک هیچ محدودیت داخلی ندارد. دوام، بازسازی، و استقامت او با توجه به طبعش افزایش پیدا می کند گرگ پارک هالک دنیا شکنی را که در جنگ جهانی هالک به تصویر کشیده شده بود را برترین قدرت خواند و گفت “هالک از تمام میرایان -و اکثر نامیرایان- که تا به حال پا به زمین گذاشته‌اند، قویتر بود.”

 

حد قدرت هالک معمولاً توسط ناخود آگاه بنر محدود می شود. وقتی هالک به جین گری اجازه داد تا “بنر را ساکت” کند، توانست به سطحی از قدرت برسد که توانست حتی یورش را به صورت فیزیکی نابود کند.

معرفی شخصیت کمیکی هالک

هالک در برابر اکثر انواع جراحت ها یا صدمات مقاوم است. این صدمات در داستان ها متفاوت است، اما برای حتم او در برابر دمای خورشید، انفجار اتمیو انفجار سیاره ای دوام می آورد. علی‌رغم مقاومت قابل توجه او، شلیک مداوم گلوله ها با کالیبر بالا به سمتش باعث کند شدن حرکاتش می شود؛ این موضوع در خارج از کتاب های کامیک و در فیلم ها و کارتون ها دیده می شود.

نشان داده شده است که او توانایی ترمیم هم احیایی و هم تطبیقی دارد؛ برای مثال می تواند پرده ای درآورد که به او امکان تنفس زیر آب را می دهد،می تواند برای زمان طولانی در فضا بدون محافظ زنده بماند، و می تواند زخم هایش را در کمتر از یک ثانیه بهبود ببخشد. به همین خاطر عمر بسیار طولانی نیز دارد.

پاهای قدرتمند هالک به او اجازه می دهند تا به قاره های دیگر و یا تا مدارهای پایینی زمین بپرد.همچنین یه او کمک می کنند تا سرعتی ابرانسانی و قابل مقایسه با ثور و با سنتری داشته باشد.

او همچنین صاحب نیروهایی کمتر معمول بین دیگر ابرقهرمانان است. برای مثال او مقاومت در برابر کنترل ذهن و تغییر مکانی ناخواسته  می باشد و در صورت قرار گرفتن در برابر تشعشعات و جادوی سیاهو همچنین دیدن اجرام آسمانی، قویتر می شود. هالک همچنین می تواند انفجاری چند وجهی کمک انرژی جنبشی ایجاد کند که می تواند باعث نابود شدن کل زمین شود.

در نخستین قسمت های سری هالک، مقدار “بسیار زیادی” از اشعه ی گاما (مانند انفجار یک نارنجک دستی هسته ای) می توانست هالک را دوباره به بروس بنر تبدیل کند. البته این قابلیت از دهه ۱۹۷۰ به بعد خط خورد.

معرفی شخصیت کمیکی هالک

بروس ینر یکی از بزرگترین مغزهای روی زمین شناخته می شود. او در زمینه های بیولوژی، شیمی، مهندسی و فیزیولوژی متخصص است و دارای دکترای فیزیک هسته ای است. گفته می شود “آنقدر مغز او منحصربه‌فرد است که با هیچ آزمون هوشی نمی توان آن را اندازه گرفت.”[بنر از هوش سرشار خود برای اختراع یک سری وسایل فوق پیچیده به نام “بنرتک”،که توسط تونی استارک و دکتر دوم به تولید انبوه می رسند، استفاده می کند.

یکی از معروف ترین اختراعات بنر یک سپر انرژی است که می تواند جلوی ضربات اشخاصی در سطح هالک را بگیرد. از دیگر بنرتک ها می توان به یک دورنورد اشاره کرد که می تواند تعداد نامشخصی از افراد را منتقل کند. این بنرتک ها همچنین توسط آمادوس چو و هود هالک مورد استفاده قرار می گیرد.

در علوم ابرقهرمانان، لویس گرست و رابرت وینبرگ قدرت هالک را آزمایش کردند و به معایب علمی زیادی در آن رسیدند. طبق مهمترین آنها، این میزان از پرتو گاما باید بنر را می کشد و یا باعث ایجاد سرطان در او می شد، چرا که پرتو های گاما جلوی فعالیت سلول ها را می گیرد. این دو دانشمند پیشنهاد بهتری برای خاستگاه این ابرقهرمان دارند، طبق نظریه ی آن ها ممکن است بنر بتواند به جای پرتو گاما، با دستکاری در غده فوق کلیوی و پروتئین فلورسنت سبز به هالک تبدیل شود.

معرفی شخصیت کمیکی هالک

هالک در تلویزیون

 

 • سریال کارتونی هالک(قسمتی از ابرقهرمانان مارول)(سال ۱۹۶۶)؛ مکس فرگوسن صدای هالک و پال سولس صدای بروس بنر را بر عهده داشتند.
 • سریال تلویزیونی هالک شگفت‌انگیز (سال های ۸۲–۱۹۷۷ و ۹۰–۱۹۸۸)؛ لو فریگنو در نقش هالک و بیل بیکسی در نقش بروس (و دیوید) بنر حضور داشتند.
 • سریال کارتونی هالک شگفت‌انگیز (سال های ۸۳–۱۹۸۲)؛ باب هولت صدای هالک و مایکل بل صدای بروس بنر را بر عهده داشتند.
 • سریال کارتونی هالک شگفت‌انگیز (سال های ۹۷–۱۹۹۶)؛ لو فریگنو صدای هالک، میکل دونووان صدای هالک خاکستری و نیل مکدونو صدای بروس بنر را بر عهده داشتند.
 • سریال کارتونی چهار شگفت‌انگیز: بزرگترین ابرقهرمانان دنیا (سال ۲۰۰۶)؛ مارک گیبون صدای هالک و اندرو کاواداس صدای بروس بنر را بر عهده داشتند.
 • سریال کارتونی مرد آهنی: ماجراجویی با زره (سال های ۱۲–۲۰۰۸)؛ مارک گیبون صدای هالک و هالک خاکستری را بر عهده داشت.
 • سریال کارتونی وولورین و مردان اکس (سال ۲۰۰۹)؛ فرد تاتاسکیور صدای هالک و گابرئیل مان صدای بروس بنر را بر عهده داشتند.
 • سریال کارتونی نمایش چهار گانه ابرقهرمانان (سال های ۱۱–۲۰۰۹)؛ ترویس ویلینگهام صدای هالک و هالک خاکستری را بر عهده داشت.
 • سریال کارتونی انتقام جویان: قویترین ابرقهرمانان زمین (سال های ۱۲–۲۰۱۰)؛ فرد تاتاسکیور صدای هالک و گابرئیل مان صدای بروس بنر را بر عهده داشتند.
 • سریال کارتونی مرد-عنکبوتی نهایی (سال ۲۰۱۲)؛ فرد تاسکیور صدای هالک را بر عهده داشت.

هالک و هالیوود

 • فیلم سینمایی هالک (سال ۲۰۰۳)؛ انگ لی در نقش هالک(صدا) و اریک بانا در نقش بروس بنر.
 • انیمیشن انتقام جویان نهایی (سال ۲۰۰۶)؛ فرد تاتاسکیور صدای هالک و مایکل میس صدای بروس بنر.
 • انیمیشن انتقام جویان نهایی ۲ (سال ۲۰۰۶)؛ فرد تاتاسکیور صدای هالک و مایکل میس صدای بروس بنر.
 • فیلم سینمایی هالک شگفت‌انگیز (سال ۲۰۰۸)؛ لو فریگنو در نقش هالک(صدا) و ادوارد نورتون در نقش بروس بنر.
 • انیمیشن انتقام جویان بعدی: قهرمانانان فردا (سال ۲۰۰۸)؛ فرد تاتاسکیور صدای هالک و کن کرامر صدای بروس بنر.
 • انیمیشن هالک در برابر ثور (سال ۲۰۰۹)؛ فرد تاتاسکیور صدای هالک و بریس جانسون صدای بروس بنر.
 • انیمیشن هالک در برابر وولورین (سال ۲۰۰۹)؛ فرد تاتاسکیور صدای هالک و بریس جانسون صدای بروس بنر.
 • فیلم سینمایی انتقام‌جویان (سال ۲۰۱۲)؛ مارک رافالو در نقش بروس بنر و هالک.
 • انیمیشن سیاره هالک (سال ۲۰۱۰)؛ ریک دی. واسرمن صدای هالک.

گوینده هالک در ایران

از سه فیلمی که از هالک در ایران دوبله شده است کیکاووس یاکیده در یک فیلم و سعید مظفری در دوفیلم به جای بروس بنر صحبت کرده است

معرفی شخصیت کمیکی هالک

منبع : مدیا برد

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

You must be logged in to post a comment.

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود