زوم ریویو | دانلود فیلم و سریالهای روز دنیا

فیلم ترسناک نفس نکش از رقبا پیشی گرفت

فیلم ترسناک نفس نکش از رقبا پیشی گرفت

فیلم ترسناک نفس نکش از رقبا پیشی گرفت

پایان هفته ای که سپری شد، مصادف با تعطیلات موسوم به «روز کار» در آمریکای شمالی بود. اما این رویداد بر آمار فروش فیلم های سینمایی چندان نیافزود.

فیلم ترسناک نفس نکش از رقبا پیشی گرفت

دو فیلم از جمع شش فیلم تازه اکران شده این هفته با نام های «نور بین اقیانوس ها» و «مورگان» تفاوت چندانی در فروش فیلم ها نگذاشتند و «No Manches Frida» دیگر فیلم تازه اکران شده این هفته نیز همین طور و «مورگان» به واقع فقط در رده هفدهم نشست اما برخی وقایع و صعودهای جالب نیز در این هفته کم درآمد و کم فروش داشتیم.

«نفس نکش» (یا «حتی نفس هم نکش») با تجدید صدرنشینی هفته گذشته اش و گرفتن مجدد نفس تمامی رقبا به اولین فیلم ترسناک طی دو سال اخیر تبدیل شد که توانسته است دو هفته متوالی در صدر قرار گیرد.

«مادران بد» با فروش ۷/۴ میلیون دلاری اش در ششمین هفته اکرانش از رقم مجموع ۱۰۰ میلیون دلار در آمریکای شمالی عبور کرد و «جوخه خودکشی» با سودسازی ۱۰ میلیون در پنجمین هفته نمایش اش به رقم مجموع فروش ۳۰۰ میلیون دلار بسیار نزدیک شد و «زندگی مخفی حیوانات خانگی» و «پیدا کردن دوری» به صعود تدریجی و دائمی خود در جدول پرفروش ترین کارتون های تاریخ ادامه دادند.

فیلم ترسناک نفس نکش از رقبا پیشی گرفت

رقمی بالا
«نفس نکش» به لطف فروش ۷/۱۵ میلیون دلاری که در این هفته و تنزل فروشی که از ۴۱ درصد فراتر نرفت، پس از ۱۲ روز اکران ۱/۵۱ میلیون دلار فروخته که برای فیلمی که هزینه تولیدش به دشواری به ۱۰ میلیون دلار می رسد، رقم بالایی است و سودساز بودن آن زمانی بیشتر در باورها می نشیند که در نظر بگیریم این فیلم دو- سه هفته پیش رو نیز در گیشه های آمریکا و کانادا دست خالی نخواهد ماند.

آخر وقت دیشب (دوشنبه شب) ۷/۳ میلیون دلار تازه به درآمد این فیلم اضافه شد تا رقم مجموع اش به ۵۵ میلیون برسد.

هشتمین فیلم ۳۰۰ میلیونی سال
فیلم کمیک استریپی «جوخه خودکشی» که آرتیست های پرشمار آن کاراکترهای منفی و چهره های بد اینگونه فیلم ها هستند، در پنجمین هفته اکرانش ۱۰ میلیون دلار دیگر بدست آورد و برای دومین هفته پیاپی صاحب رتبه دوم در جدول شد و آن هم پس از سه هفته ایستادن در رده نخست جدول در بدو عرضه اش، این فیلم که امثال ویل اسمیت و جارد لتو در آن بازی می کنند، با عبور از مرز ۳۰۰ میلیون دلار فروش به هشتمین فیلم سال ۲۰۱۶ تبدیل می شود که دست به چنین کاری زده است.

اضافه بر این «جوخه خودکشی» حالا پانزدهمین فیلم پرفروش در میان تمامی آثار کمیک بوکی در تاریخ سینمای آمریکا و کانادا به حساب می آید و در این راه «مرد پولادین» را که هشتمین فیلم از سری فیلم های سوپرمن است و ۲۹۱ میلیون دلار درآمدسازی کرده، پشت سر نهاده است.

رونق فیلم های خانوادگی و کارتونی
دو فیلم با تم های خانوادگی رده های سوم و چهارم جدول پرفروش های این هفته آمریکای شمالی را به خود تعلق دادند. یکی از آنها فیلم کارتونی «اژدهای پیت» بود که به رغم گذراندن چهارمین هفته اکرانش بیشتر از ۱۳ درصد تنزل در فروش نداشت و این کمک کرد تا با ۴۷/۶ میلیون دلار فروش تازه در رده سوم جدول قرار گیرد.

«کوبو و دو رشته» نیز بیشتر از ۶/۱۷ درصد تنزل در فروش نداشت و به این ترتیب با ذره ای اختلاف نسبت به «اژدهای پیت» و فروشی ۴۶/۶ میلیون دلاری جای چهارم را به خود اختصاص داد. رتبه پنجم نیز به انیمیشن جدید کمپانی سونی پیکچرز رسید که نام آن «مهمانی سوسیسی» است. این فیلم با اینکه چهارمین هفته نمایش اش را سپری می کرد، با ۳/۵ میلیون دلار فروش مجموع سودسازی خود را از بدو پخش اش به رقم ۴/۸۸ میلیون دلار رساند.

فیلم ترسناک نفس نکش از رقبا پیشی گرفت

بالا و ضعیف!
بالاترین رتبه در میان آثار تازه اکران شده این هفته از آن فیلم «نور بین اقیانوس ها» شد که آن را دریم وورکز ساخته اما توزیع آن با والت دیسنی بوده است. این کار دراماتیک با ۹/۴ میلیون دلاری که در گیشه ها نصیبش شد، بسیار کمتر و ضعیف تر از چیزی عمل کرد که برایش پیش بینی می شد.

بررسی ها نشان داد از تماشاگران هفته اول فیلم ۶۶ درصد زن و بقیه مرد بوده اند و ۹۱ درصد از مراجعه کنندگان به ۱۵۰۰ تالار محل نمایش فیلم بالای ۲۶ سال سن داشته اند. این فیلم از بازی مایکل ناسبندر و الیسیا ویکاندر در رل های اصلی خود بهره می گیرد و بودجه ساخت آن ۲۰ میلیون دلار بوده است و با این حساب عملکرد هفته اول این فیلم با هیچ واژه ای به جز شکست توصیف نمی شود.

فیلم ترسناک نفس نکش از رقبا پیشی گرفت

شکست شدید فیلم پسر ریدلی اسکات
«مورگان»، دیگر فیلم تازه این هفته حتی در سالن های بیشتری عرضه شد ولی اکران در قدری بیش از دو هزار سالن نیز سبب نشد این فیلم علمی- تخیلی ساخته شده توسط لوک اسکات پسر ریدلی اسکات مشهور و صاحب سبک از ۹/۱ میلیون دلار فروش فراتر برود که رقم اسف باری است و شکستی شدید را گواهی می دهد.

تنها چیزی که غم این ناکامی بزرگ را کاهش می دهد، این است که به ادعای کمپانی سازنده «مورگان» خرج تولید آن از ۸ میلیون دلار فراتر نرفته است و با این حال این فیلم در فهرست «ضعیف ترین آغاز اکران ها» در میان فیلم های پخش شده در بیش از ۲ هزار تالار صاحب رده هفتم شد و پشت سر «ما دوستان تو هستیم» قرار گرفت که همین سال پیش به نمایش درآمد.

فیلم ترسناک نفس نکش از رقبا پیشی گرفت

نوزدهمین فیلم ۱۰۰ میلیونی امسال
در بازگشت به جمع فیلم های ۱۰ رده نخست جدول باید متذکر شد که «مادران بد» محصول کمدی- خانوادگی شرکت STX با ایستادن در رده هفتم و رساندن مجموع فروش اش به رقم ۵/۱۰۲ میلیون دلار به نوزدهمین فیلم در سال ۲۰۱۶ تبدیل شد که از رقم ۱۰۰ میلیون دلار فروش عبور کرده است.

البته این اولین محصول STX است که به این میزان فروش می رسد. این شرکت تازه تاسیس از یک سال پیش شروع به توزیع فیلم ها کرد و نقطه آغاز کارش با یک فیلم پر راز و رمز و موفق خانوادگی به نام «هدیه» بود.

صعود تدریجی جهنمی ها
رده نهم جدول نیز به فیلم «جهنم یا آب مرتفع» رسید که آن را لایونز گیت و CBS تدارک دیده اند و در چهارمین هفته پخش اش در آمریکا و کانادا ۵/۴ میلیون دلار درآمد به بار آورد.

جالب تر اینکه در هر سه هفته قبلی این فیلم از ورود به Top Ten عاجز مانده بود اما نقدهای مثبت صورت گرفته روی فیلم و تعریف مردم از آن و شنیدن ماجرا به گوش این و آن رونق بیشترش را در این هفته موجب شد. البته باید متذکر شویم که این فیلم در هفته اول اکرانش فقط رنگ ۳۲ سالن را در سطح آمریکا و کانادا به خود دیده بود.

فیلم ترسناک نفس نکش از رقبا پیشی گرفت

زوم ریویو

دیدگاه‌ها برای فیلم ترسناک نفس نکش از رقبا پیشی گرفت بسته هستند
محمد
۱۶ شهریور ۱۳۹۵

دیدگاه‌ها برای فیلم ترسناک نفس نکش از رقبا پیشی گرفت بسته هستندنظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

نظر ها بسته شده اند

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود