زوم ریویو | دانلود فیلم و سریالهای روز دنیا

سازمان سیا فیلم آرگو را نادرست خواند

سازمان سیا فیلم آرگو را نادرست خواند

سازمان سیا فیلم آرگو را نادرست خوانددر حالی که روز سیزدهم آبان در ایران همزمان با روز سخت انتخابات برای آمریکا بود، سازمان جاسوسی آمریکا ‌سیا، دیروز اسنادی درباره مستندات فیلم «آرگو» منتشر کرد و آن را نادرست خواند.

سازمان سیا فیلم آرگو را نادرست خواند

به گزارش زوم ریویو به نقل از مهر ، سازمان سیا دیروز انتقادهایی را بر فیلم «آرگو» محصول سال ۲۰۱۲ که موفق به کسب جایزه اسکار شد، منتشر کرد.

در توییتر سیا آمده است، همه آنچه به عنوان عملیات اکشن در فیلم آمده نادرست است و تعقیقب و گریزی در هنگام خروج گروگان‌های فراری در فرودگاه صورت نگرفت. سیا اعلام کرده همه وقایع خیلی آرام پیش رفت و هیچ فردی در فرودگاه مزاحم ما نشد.

در عین حال اعلام شد که یک ساعت در وقوع عملیات تاخیر شده بود که آن هم برای مسایل مکانیکی رخ داده بود. علاوه بر این وجود تک تیراندازها و تیراندازی به گروگان ها نیز نادرست اعلام شد.

انتشار این خبر موجب شد تا کانادایی‌ها بار دیگر از این که نقش آنها در فیلم کم رنگ مطرح شده ابراز دلخوری کنند و یادآوری کنند که سفیر کانادا و همسر وی نقش مهمی در خروج ۶ گروگان فراری از سفارت داشتند.

در حالی که بسیاری از منتقدان معتقد بودند جایزه اسکار به دلایل سیاسی به فیلم «آرگو» تعلق گرفته، شماری از منتقدان نیز سعی داشتند این عقیده را به دیگران بقبولانند که صرفا توانایی‌های هنری فیلم و نه وقایع تاریخی بیان شده توسط آن، موجب شد تا این جایزه به فیلم تعلق بگیرد.

فیلم «آرگو» به کارگردانی و بازیگری بن افلک محصول سال ۲۰۱۲، جایزه اسکار را از دست میشل اوباما دریافت کرد و با این حال باز هم شائبه سیاسی بودن این عمل را نپذیرفت.

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

You must be logged in to post a comment.

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود