زوم ریویو | دانلود فیلم و سریالهای روز دنیا

راجر‌آیلز از موسسان فاکس نیوز متهم آزار جنسی شد

راجر‌آیلز از موسسان فاکس نیوز متهم آزار جنسی شد

019420509_30300

راجر آیلز رئیس سابق و یکی از موسسان کمپانی رسانه‌ای فاکس قرن بیست و یکم، متهم به آزار جنسی یکی از کارمندان زن این مؤسسه شده است

راجر‌آیلز از موسسان فاکس نیوز متهم آزار جنسی شد

 

به گزارش مووی مگ به نقل از دویچه وله، گِرِچِن کارلسون، ۵۰ ساله، آیلز را متهم کرده که سال‌های متمادی او را در محل کار مورد آزار جنسی قرار داده است. این مجری سابق شبکه تلویزیونی فاکس نیوز موقعیت‌های خاصی را که رئیس‌اش برای پیشرفت در کار به او پیشنهاد می‌داده، قبول نمی‌کرده و به همین دلیل نیز اخراج شده است.

کارلسون پس از اخراجش شکایتی بر همین مبنا در دادگاه نیوجرسی علیه آیلز ارائه داده است.

راجر آیلز در ماه ژوئیه از سمت خود در فاکس نیوز کناره‌گیری کرد، اما حاضر نشد از کارمند سابقش عذرخواهی کند. او این اتهامات را رد کرده و آن را اشتباه و توهین‌آمیز” خوانده است. آیلز شکایت کارلسون را “یک اقدام تلافی‌جویانه” دانسته، چرا که کمپانی فاکس قرارداد او را تمدید نکرده است. قرارداد کاری کارلسون با فاکس‌نیوز در ۲۳ ژوئن سال جاری تمام‌شده اعلام شد و به او گفته شد که در این تاریخ باید این کمپانی را ترک کند

.

بسیاری از کارمندان زن فاکس‌نیوز نیز پس از این شکایت، آیلز را متهم به رفتاری مشابه با خود کردند از جمله مگین کلی، مجری معروف این شبکه.

با توافقی که میان کمپانی فاکس و کارلسون صورت گرفت، قرار شده که این کمپانی رسما از کارلسون عذرخواهی کرده و ۲۰ میلیون دلار هم بابت غرامت به او بپردازد

راجر‌آیلز از موسسان فاکس نیوز متهم آزار جنسی شد

راجر‌آیلز از موسسان فاکس نیوز متهم آزار جنسی شد

مشاور نیکسون، ریگان و جرج بوش، متهم به آزار جنسی

راجر آیلز که ۷۶ سال دارد، یکی از قدرتمندترین مردان رسانه‌ای آمریکاست. او دوستی نزدیکی با دونالد ترامپ کاندید جمهوری‌خواهان برای ریاست جمهوری آمریکا نیز دارد. آیلز همچنین مشاور رسانه‌ای ریچارد نیکسون، رونالد ریگان و جرج بوش بوده است.

گِرِچِن کارلسون فارغ‌التحصیل دانشگاه استانفورد و دختر شایسته آمریکا در سال ۱۹۸۹ است. او کار با شبکه فاکس‌نیوز را در سال ۲۰۰۵ آغاز کرد، اما در سال ۲۰۱۳ از برنامه پرطرفدار “فاکس و دوستان” کنار گذاشته شد. کارلسون در متن شکایتش، علت کنار گذاشته شدنش از مجری‌گری این برنامه را “نه گفتن” به خواسته‌های آیلز عنوان کرد.

پس از توافق پرداخت غرامت، کارلسون در وب‌سایت رسمی خود نوشت: «من خوشحالم که کمپانی فاکس قرن بیست و یکم این تصمیم را گرفته است.» او افزود که “بسیار تلاش کرده تا بتواند شرایط را در محیط‌های کاری برای زنان بهتر کند“.

کمپانی فاکس قرن بیست و یکم نیز در یک بیانیه رسمی از همکار سابقش عذرخواهی کرده و نوشته است: «ما متاسفیم که با گِرِچِن محترمانه و مطابق شآنش رفتار نشده است؛ چیزی که او و سایر همکاران زن ما مستحق آن هستند و ما از این بابت پوزش می‌طلبیم.

راجر‌آیلز از موسسان فاکس نیوز متهم آزار جنسی شد

زوم ریویو

دیدگاه‌ها برای راجر‌آیلز از موسسان فاکس نیوز متهم آزار جنسی شد بسته هستند
محمد
۲۰ شهریور ۱۳۹۵

دیدگاه‌ها برای راجر‌آیلز از موسسان فاکس نیوز متهم آزار جنسی شد بسته هستندنظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

نظر ها بسته شده اند

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود