زوم ریویو | دانلود فیلم و سریالهای روز دنیا

تحلیل مرگ Jon Snow در سریال game of thrones

تحلیل مرگ Jon Snow در سریال game of thrones

کمتر کسی از علاقه مندان سریال رو میشه پیدا کرد که سریال محبوب game of thrones رو دنبال نمیکنند . همون طور که میدونید مرگ شخصیت های اصلی یک روند همیشگی و شوک اور در این سریال هستش و ما شخصیت های زیادی رو مشاهده کردیم که در اوج قدرت به فجیح ترین شکل ممکن کشته شدن که عصبانیت و ناراحتی زیاد بینندگان این سریال رو همراه داشته ولی همه این ها هیچ وقت باعث نشده که این سریال جذابیت خودش رو از دست بده.

تحلیل مرگ Jon Snow در سریال game of thrones

 

خب حالا اگر از تمام مسائل بگذریم می رسیم به موضوع اصلی بحثمون.

حتما شما هم مثل من قسمت اخر فصل ۵ رو دیدید و به طور کامل شوکه شدید چرا که یکی از شخصیت های اصلی سریال کشته شد (البته هنوز قطعی نیستش) و کلا سریال از روند کتاب های این مجموعه خارج شد که کمی تعجب اور بود .

همگان به جان اسنو به عنوان یک شخصیت اینده دار در این سریال نگاه می کردند و دارای طرفدارهای زیادی هم برای خودش بود و کشته شدنش توسط برادران قسم خورده نایت واج خودش و رها شدنش غرق در خون رو هیچ کسی پیش بینی نمی کرد ولی همون طور که دیدید این اتفاق افتاد و عده کثیری از طرفدارای این سریال رو عصبانی و ناراحت کرد. ولی ایا واقعا جان سنو مرده است ؟؟

خیلی از طرفداران این شخصیت معتقدند که جان نمرده است و یا اگر هم مرده باشد شاید کسی او را به زندگی برگرداند( همون طور که می دونید راه های مختلفی برای زنده کردن یک شخص در دنیا وسترس و هفت پادشاهی هستش و فرض غیر ممکنی نیست). خب در این مقاله من میخوام  ۶ تا تئوری که ثابت میکند که شاید جان زنده باشه اشاره کنم.

تحلیل مرگ Jon Snow در سریال game of thrones

۱-Kit Harington ( بازیگر نقش جان) به طور رسمی در فصل ۷ حضور خواهد داشت.

تحلیل مرگ Jon Snow در سریال game of thrones

اول از همه باید به این اشاره کنیم که اینطور که معلومه Kit Harington قرار نیست به این زودی ها سریال رو ترک کنه چون سال پیش  اعلام شد که سریال تا فصل ۷ تمدید شده و لیستی از بازیگرانی که برای این فصل باهاشون قرارداد بسته شده بود منتشر شد.

این بازیگران Kit Harington, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Lena Headey, Nikolaj Coster-Waldau, Maisie Williams, Sophie Turner بودند . اگر قرار بود که شخصیت جان بمیرد ایا با بازیگر این نقش تا فصل ۷ قرداد می بستند قطعا خیر.

۲- شاید جان اصلا نمرده باشد .

تحلیل مرگ Jon Snow در سریال game of thrones

خب همونطور که مطلع هستید تا دقایق اخر سریال جان در حمامی از خون نشون داده شد و هنوز زنده بود این امکان وجود دارد که او از این حادثه جون سالم به در ببره و اصلا نمیره.

۳-امکان دارد نویسندگان سریال قصد بازنویسی داستان را داشته باشند.

همان طور که شاهد تغییرات زیادی در داستان سریال نسبت به کتاب بودیم شاید نویسندگان این سریال خوابی دیگر برای شخصیت جان اسنو دیده باشند و در این مورد هیچ چیز معلوم نیست.

تحلیل مرگ Jon Snow در سریال game of thrones

۴-Azor Ahai همان جان اسنو می باشد.

تحلیل مرگ Jon Snow در سریال game of thrones

از زمان ورود شخصیت ملیساندرا به سریال دیدیم که او در مورد Azor Ahai صحبت میکرد و استنیس رو به این نام می خوند (  Azor Ahai نام پرنسسی است که وعده داده شده در سخت ترین شرایط دوباره متولد میشود و تمام هفت پادشاهی را از نابودی نجات خواهد داد.) از طرفی Aemon معتقد بود که دنریس تارگاریان همان شاهزاده وعده داده شده است ولی ایا او میتواند اشتباه کرده باشد و این شخصیت وعده داده شده همان جان اسنو خودمان باشد؟؟؟

یکی از فرضیات طرفداران این است که جان اسنو صد درصد همان Azor Ahai خواهد بود و شاید علاقه شدید ملیساندرا و پتانسیلی که در جان می دید تایید کننده این موضوع باشد. و همان طور که میدانیم ملیساندرا در لحضات اخر استنیس را ترک کرد و به دیوار پناه اورد. ایا او قادر به زنده کردن جان خواهد بود جواب بله است زیرا ان طور که در کتاب امده خدای اتش توانایی زنده کردن مردگان را دارد.

تحلیل مرگ Jon Snow در سریال game of thrones

۵- پادشاه مردگان در جان چیزی دیده بود.

همان طور که می دانید در قسمتی که جان با مردگان روبه رو شد  با پادشاه تاریکی چشم در چشم شد و میتوان گفت که او چیزی در جان دید.

  حال توسط طرفداران طئوری دیگری مطرح شد که امکان دارد جان توسط پادشاه مردگان زنده شود و به عنوان یک فرمانده وایت واکر ها را رهبری کند زیرا نگاه پادشاه مردگان یک نگاه معمولی به جان نبود. این تئوری خیلی هم به دور از واقعیت نیست ولی ما امیدواریم که او را به صورت یک وایت واکر نبینیم.

۶-  امکان دارد که جان یکی از سر های اژدها باشد.

تحلیل مرگ Jon Snow در سریال game of thrones

یکی از معروف ترین تئوری های موجود همون R + L = J هستش .

همون طور که میدونید در قسمت های زیادی از سریال ما شک کردیم که به احتمال زیاد جان یک حرامزاده نیست  از مرد باشرافتی مثل ند استارک همچین کاری کاملا بعید به نظر میرسه (و استنیس هم در قسمت های اخر به این موضوع اشاره کرد ).

و در قسمت های اول سریال میبینیم که ند استارک به جان میگه که تو هم خون من هستی و فقط همین مهمه (نمیگه که تو پسر من هستی). خب برمیگردیم به تئوری R + L = J در این تئوری منظور کلمه R (ریگار تارگریان پسر ارشد شاه دیوانه و برادر بزرگ دنریس) و منظور از کلمه L (لایانا استارک خواهر ند استار هستش).

قبل از تصرف پایتخت توسط رابرت براتیون و ند استارک , لیانا خواهر ند عاشق ریگار تارگرین میشه . ریگار بخاطر مخالفت استارک ها لایانا رو به زور از اون ها می گیره ( دقیق نمیدونیم که ایا لایانا به گروگان گرفته شده بود یا با ریگار به طور پنهانی فرار کرده بود) .

قبل از شروع جنگ لیانا و ریگار در دورن ساکن شدند . پس از سقوط تارگرین ها ند به همراه شش نفر به اونجا میره تا به دنبال لیانا بگرده و در اون برج با ۳ نفر از گارد سلطنتی روبه رو میشن که پس از یک نبرد با ان ها ند لیانا رو غرق در خون در اتاقش پیدا میکنه ( غرق در خون بودن احتمالا به خاطر زایمان لیانا بوده ) اونجا لیانا از ند قول میگیره که پسرش یا همون جان رو به عنوان پسر خودش بزرگ کنه و اونو نجات بده و ند هم به خاطر نجات جان اون رو به عنوان حروم زاده خودش به وینترفل میاره.

  همین طور وجود چند نفر از گارد پادهشاهی به این فرضیه قوت میدهد زیرا که گارد پادشاهی فقط موظف اند از کسانی که دارای خون پادشاهی باشند نگهبانی دهندو این نشانه وجود یک نفر با خون تارگرین در ان مکان است.

همچنین در قسمتی از کتاب دنریس در خواب گل ابی را روی یک دیوار یخ زده میبیند که احتمالا به جان اشاره دارد زیرا رنگ مورد علاقه لیانا ابی بوده و ما گل های ابی را در مزار او در وینترفل مشاهده کردیم . اگر این فرضیه ها درست باشد پس جان فرزند لیانا استارک(از سرزمین برف و یخبندان وینترفل) و ریگار تارگرین ( از سرزمین اژدها و اتش ) خواهد بود به این ترتیب جان را میتوان نغمه ای از یخ و آتش دانست.

این مطلب اختصاصی سایت زوم ریویو بوده لطفا با ذکر نام منبع کپی برداری کنید.

تحلیل مرگ Jon Snow در سریال game of thrones

2 نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

You must be logged in to post a comment.

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود