زوم ریویو | دانلود فیلم و سریالهای روز دنیا

بیوگرافی Jake Gyllenhaal جکی جیلنهال

بیوگرافی Jake Gyllenhaal جکی جیلنهال

بیوگرافی Jake Gyllenhaal جکی جیلنهال

معرفی :

” جک جیلنهال ” در خانواده هنری به دنیا آمد . پدرش ” استفان جیلنهال ” کارگردان و مادرش ” نائومی فانر ” فیلمنامه نویس و تهیه کننده سینماست که توانسته در سال ۱۹۸۸ بخاطر فیلمنامه ” Running on Empty ” کاندید دریافت اسکار بهترین فیلمنامه نویسی شود . ” جک ” خواهری دارد که او نیز بازیگر است ، ” مگی جیلنهال ” که با او در فیلم ” دنی دارکو ” همبازی بوده است .

بیوگرافی Jake Gyllenhaal جکی جیلنهال

جک کارش را در ۱۱ سالگی با فیلم ” City Slickers ” آغاز کرد . او در این فیلم نقش پسر ” بیلی کریستال ”  را بازی می کرد. اما فیلمی که باعث شد نام او بر سر زبانها بیفتد فیلم ” دنی دارکو ” بود که در آن ” جک ” نقش یک بیماری روانی را بازی می کرد .

منتقدان بازی خوب وی در این فیلم  ستایش کردند. بعد از حضور در چند فیلم مستقل و کمدی او بار دیگر با بازی در فیلم ” روز پس از فردا ” این بار در کنار ” دنیس کواد ” خود را مطرح کرد . اما نقطه عطف بازیگری وی بدون شک فیلم ” کوهستان بروبک ” است. فیلمی که توانست کاندیداتوری اسکار را برای ” جیلنهال ” به ارمغان بیاورد.

او در این فیلم که درباره رابطه جنسی دو مرد با یکدیگر بود در کنار بازیگر فقید ، ” هیث لیجر ” بازی می کرد. از ” جیلنهال ” امسال فیلم پر سروصدای ” شاهزاده پارسی ” به نمایش درآمده است .

بیوگرافی Jake Gyllenhaal جکی جیلنهال

بیوگرافی Jake Gyllenhaal جکی جیلنهال

نکاتی درباره جیلنهال :

او یک سوئدی ، روسی ، یهودی است! .

خواهرش ” مگی ” که با ” کریستن دانست ” ( مرد عنکبوتی ) در فیلم ” لبخند مونالیزا ” همبازی بوده است ، تصمیم گرفت که ” جک ” را برای دوستی به ” دانست ” معرفی کند . اما رابطه آنها چندان طول نکشید و آنها درماه جولای سال ۲۰۰۴ قطع رابطه خود را اعلام کردند با اینحال آنها تا سال ۲۰۰۶ یکجورایی با همدیگر بودند!.

بعلت اینکه سازندگان فیلم ” مرد عنکبوتی ” با  ” توبی مگوایر ” دچار مشکل شده بودند ، قرار بود ” جک ” جانشین او در ” مرد عنکبوتی ۲ ” شود و حتی او خودش را برای ایفای این نقش آماده کرده بود اما سرانجام ” توبی مگوایر ” به پروژه بازگشت.

دوست صمیمی ” ناتالی پورتمن ” است.

برای بازی در نقش بروس وین در فیلم ” Batman Begins ” تست داده بود .

برای فیلم ” کله خراب ها ” حدود ۵ پوند ماهیچه اضافه کرد.

وقتی از او پرسیده بودند که اسطوره اش چه کسی است گفته بود ” آنتونی کویین ” ، ” پل نیومن ” ، ” شان پن ” ،  ” بروس  اسپرینگستن ” و ” بونو “

۲ سال را در دانشگاه کلمبیا سپری کرد . جایی که در آن پدر ” اما تورمن ” تدریس می کردد.

پدرخوانده ” ماتیلدا لیجر ” دختر ” هیث لیجر ” و ” میشل ویلیماز ” است

به ” دانست ” در تولدش یک گربه خاکستری – سفید داده بود . ” دانست ” هم اسم این گربه را سوفی گذاشت!

در سال ۲۰۰۴ به نفع حزب دموکرات در انتخابات فعالیت کرد.

او همچنین در سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ رابطه ای با ” رییس ویترسپون ” داشت . آنها در زمان فیلمبرداری فیلم ”  Rendition ” با یکدیگر آشنا شده بودند. ( این رابطه دردسرهای زیادی برای آنها بهمراه داشت )

او و خواهرش ” مگی ” اولین خواهر و برادری هستند که در قرن ۲۱ کاندید اسکار برای بازیگری میشوند

پدر و مادرش در سال ۲۰۰۹ از یکدیگر جدا شدند!.

 بیوگرافی Jake Gyllenhaal جکی جیلنهال

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

You must be logged in to post a comment.

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود