زوم ریویو | دانلود فیلم و سریالهای روز دنیا

باکس آفیس ۳۱ خرداد فروش عالی دنیای ژوراسیک

باکس آفیس ۳۱ خرداد فروش عالی دنیای ژوراسیک

چهارمین فیلم مجموعه سینمایی ˝پارک ژوراسیک˝ سریع‌تر از هر فیلم دیگری در تاریخ سینما مرز یک میلیارد دلار فروش در بازار جهانی را رد می‌کند.

باکس آفیس ۳۱ خرداد فروش عالی دنیای ژوراسیک

به گزارش زوم ریویو به نقل از هنر آنلاین انتظار می‌رود بلاک‌باستر “دنیای ژوراسیک” (Jurassic World) تولید شرکت یونیورسال امروز دوشنبه در سیزدهمین روز اکران یک میلیارد دلاری شود و رکورد “خشمگین ۷” را بزند که امسال در ۱۷ روز به این موفقیت دست پیدا کرد.

فیلم دایناسوری “دنیای ژوراسیک” تا پایان روز یکشنبه در دنیا ۹۸۱٫۳ میلیون دلار فروخت که ۵۸۳٫۱ میلیون دلار آن در بازار خارج از آمریکای شمالی حاصل شده است. این فیلم تنها در چین ۱۶۷٫۱ میلیون دلار فروخته است. فروش داخلی فیلم تاکنون ۳۹۸٫۲ میلیون دلار است.

فیلم چهارم “پارک ژوراسیک” این هفته در ۶۶ بازار ۱۶۰٫۵ میلیون دلار فروش داشت. این فیلم در آمریکای شمالی نیز در تعطیلات آخر هفته ۱۰۲ میلیون دلار به دست آورد و در رده اول جدول قرار گرفت. “دنیای ژوراسیک” که هفته پیش رکوردهایی در بازار داخلی و بازار بین‌المللی خلق کرد، دومین فیلم تاریخ سینما شد که در دو تعطیلات آخر هفته جداگانه، در آمریکای شمالی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار فروخته است. “انتقامجویان” تولید شرکت مارول در ۲۰۱۲ به این موفقیت دست پیدا کرد.

باکس آفیس ۳۱ خرداد فروش عالی دنیای ژوراسیک

باکس آفیس 31 خرداد فروش عالی دنیای ژوراسیک

هزینه تولید “دنیای ژوراسیک” رقمی حدود ۱۵۰ میلیون دلار بوده است. این فیلم را کالین تره‌ورو کارگردانی کرده است و کریس پرات و برایس دالاس هوارد نقش‌های اصلی آن را بازی می‌کند.

پرات در فیلم در یک مرکز کنترل رفتار خارج از پارک موضوعی “دنیای ژوراسیک” کار می‌کند. او برای اینکه بتواند به تحقیقاتش درباره دایناسورها ادامه دهد ناچار به کار کردن در این مرکز است. ملاقات اوئن با مدیر پارک همزمان با شروع یک بحران واقعی است.

“دنیای ژوراسیک” ۱۴ سال پس از فیلم سوم روی پرده سینماها رفته است. “پارک ژوراسیک” و دنباله آن “دنیای گمشده پارک ژوراسیک” به ترتیب سال ۱۹۹۳ و ۱۹۹۷ اکران شدند و “پارک ژوراسیک ۳” سال ۲۰۰۱ به نمایش درآمد.

در همین حال انیمیشن سه‌بعدی “پشت رو” (Inside Out) تولید جدید شرکت‌های پیکسار و دیزنی در اولین آخر هفته اکران در ایالات متحده و کانادا در ۳۹۴۶ سینما ۹۱ میلیون دلار فروخت و در رده دوم جدول قرار گرفت.

“پشت رو” را پیت داکتر کارگردان انیمیشن‌های موفق چون “شرکت هیولاها” و “بالا” بر اساس ایده‌ای از خودش کارگردانی کرده است.

داستان فیلم در ذهن یک دختر ۱۱ ساله نترس و صریح‌اللهجه به نام رایلی می‌گذرد که در مینه‌سوتا زندگی می‌کند. در زمان سکونت در این شهر، احساسات رایلی را حس “شادی” (با صدای امی پولر) کنترل می‌کند و او دختری شاد و سرزنده است،

اما با نقل مکان خانواده به سان فرانسیسکو، ناگهان “شادی” از نقش رهبری احساسات رایلی کنار زده می‌شود و حس‌های دیگری چون “غم” (با صدای فیلیس اسمیت) “ترس” (با صدای بیل هدر)، “خشم” (با صدای لوئیس بلک) و “نفرت” (با صدای میندی کالینگ) سعی می‌کند در مقاطعی کنترل اوضاع را به دست بگیرند.

باکس آفیس ۳۱ خرداد فروش عالی دنیای ژوراسیک

باکس آفیس 31 خرداد فروش عالی دنیای ژوراسیک

“پشت رو” اولین بار ماه مه پیش در بخش خارج از مسابقه شصت و هشتمین جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و بسیار مورد استقبال منتقدان قرار گرفت. ۹۸ درصد از نقدهای نوشته‌شده در مورد فیلم در وبسایت راتن تومیتوز مثبت است و تماشاگران در وبسایت سینمااسکور به آن درجه A داده‌اند.

“پشت رو” همچنین بعد از “داستان اسباب‌بازی ۳” (۱۱۰٫۳ میلیون دلار) دومین فروش افتتاحیه فیلمی تولید پیکسار را رقم زد و بهترین فروش افتتاحیه یک فیلم اریجینال و غیردنباله‌ای را نیز به نام خود ثبت کرد. “آواتار”‌ با ۷۷ میلیون دلار رکورددار قبلی بود. “پشت رو” در بازار بین‌المللی نیز ۴۱ میلیون دلار فروخت تا مجموع فروش جهانی خود را در سه روز اول اکران به ۱۳۲٫۱ میلیون دلار برساند.

دایان لین، کایل مکلاکلان و جان راتزنبرگر دیگر صداپیشه‌های انیمیشن “پشت رو” هستند. شرکت والت دیزنی پیکچرز این فیلم را روانه سینماها کرده است. پیکسار پیش از “پشت رو” آخرین بار سال ۲۰۱۳ انیمیشن “دانشگاه هیولاها” را روی پرده سینماها داشت که در دنیا حدود ۷۴۴ میلیون دلار فروخت. “دایناسور خوب” و “پیدا کردن دوری” از پروژه‌های در دست تولید این شرکت هستند. پیکسار سال گذشته بعد از هشت سال هیچ فیلمی روی پرده سینماها نداشت.

کمدی “جاسوس” (Spy) با بازی ملیسا مکارتی با ۱۰٫۵ میلیون دلار و تریلر اکشن “سن اندریاس” (San Andreas) با بازی دوئین “راک” جانسن با ۸٫۲ میلیون دلار به ترتیب رده‌های سوم و چهارم جدول فروش فیلم‌ها در آمریکای شمالی را به خود اختصاص دادند.

باکس آفیس ۳۱ خرداد فروش عالی دنیای ژوراسیک

باکس آفیس 31 خرداد فروش عالی دنیای ژوراسیک

کمدی-درام “دوا” (Dope) با شش میلیون دلار فروش در هفته اول اکران پنجمین فیلم پرفروش هفته شد. گزارش شده است شرکت‌های “اوپن رد فیلمز” و سونی پیکچرز ورلدواید با پرداخت هفت میلیون دلار حق پخش این فیلم را در جشنواره فیلم ساندنس به دست آوردند.

ریک فاموییوا نویسنده و کارگردان فیلم “دوا” است که با کمک چهره‌های معروفی چون فورست ویتکر (در مقام تهیه‌کننده)، فارل ویلیامز (در مقام مدیر تولید) و شان کامز (در مقام مدیر تولید) ساخته شده است.

داستان درباره چند دانش‌آموز دبیرستانی است که به‌طور تصادفی راهشان با موادفروش محله یکی می‌شود. بیشتر نقدهای نوشته‌شده برای فیلم مثبت بوده است و تماشاگران در سینماسکور به آن درجه A- داده‌اند.

باکس آفیس ۳۱ خرداد فروش عالی دنیای ژوراسیک

جدول فروش فیلم‌ ها در ایالات‌ متحده و کانادا (۱۹ تا ۲۱ ژوئن ۲۰۱۵)

باکس آفیس 31 خرداد فروش عالی دنیای ژوراسیک

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

You must be logged in to post a comment.

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود